کد خبر : 292
تاریخ انتشار : پنجشنبه 14 اردیبهشت 1402 - 10:13

بعد از ناامیدی از رسیدن به رقابت با دیوید تیلور؛ والنسیا برای انتخابی دوم تغییر وزن داد

بعد از ناامیدی از رسیدن به رقابت با دیوید تیلور؛ والنسیا برای انتخابی دوم تغییر وزن داد
زاهید والنسیا که در فینال مسابقات اوپن کشتی آمریکا مقابل آرِن باروکس تن به شکست داد، قصد دارد یک بار دیگر شانسش را برای رسیدن به فاینال ایکس امتحان کند.

زاهید والنسیا سال گذشته رقیب دیوید تیلور برای رسیدن به دوبنده تیم ملی کشتی آزاد آمریکا در وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد بود.

او در فاینال ایکس درحالیکه کشتی نسبتا خوبی مقابل قهرمان المپیک گرفت، در دو مبارزه مغلوب تیلور شد اما به نظر می‌رسید نفر دوم کشتی آمریکا در این وزن شده باشد که در چندین تورنمنت‌ بین‌المللی هم حضور پیدا کرد.

امسال هم زاهید والنسیا در مسابقات اوپن آمریکا (مرحله اول انتخابی تیم ملی کشتی این کشور) حاضر شد و به فینال ۸۶ کیلوگرم رسید.

درحالیکه به نظر می‌رسید او امسال هم رقیب دیوید تیلور در فاینال ایکس باشد، اما مقابل آرِن باروکس در فینال اوپن تن به شکست داد. به این ترتیب کشتی‌گیری که امسال در مرحله پایانی انتخابی تیم ملی آمریکا مقابل تیلور قرار خواهد گرفت، باروکس خواهد بود.

او حالا اعلام کرده که می‎‌خواهد شانس خود را در مرحله دوم انتخابی تیم ملی آمریکا امتحان کند. جایی که مسابقات در سه وزن ۶۱، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم برگزار می‌شود، سه وزنی که آمریکایی‌ها فرد معاف‌شده‌ای در فاینال ایکس نداشتند.

تیم آمریکا سال گذشته در دو وزن ۶۱ و ۱۲۵ کیلوگرم مدال نگرفت تا ملی‌پوشان این وزن، سهمیه شرکت در فاینال ایکس را به دست نیاورند و برای رسیدن به آن، در مرحله دوم انتخابی کشتی بگیرند.

در ۹۲ کیلوگرم هم هرچند آمریکا با جی‌دن کاکس به مدال نقره جهان رسید اما باتوجه به تغییر وزن کاکس، در عین حال که این کشتی‌گیر هم کار خود را در مسابقات اوپن در ۹۷ کیلوگرم استارت زد، در این وزن هم هیچ کشتی‌گیری سهمیه فاینال ایکس را نگرفت.

بنابراین زاهید والنسیا در مرحله دوم انتخابی تیم ملی آمریکا قصد دارد در ۹۲ کیلوگرم کشتی بگیرد و اگر آنجا نفر اول شود، آن وقت می‌تواند در فاینال ایکس با نفر اول مسابقات اوپن برای رسیدن به دوبنده تیم ملی آمریکا در مسابقات بلگراد مسابقه دهد.