کد خبر : 246
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 اردیبهشت 1402 - 3:32

جوان: حتماً سال گذشته شایستگی عضویت در تیم ملی بزرگسالان را نداشتم/ پرقدرت‌تر از قبل در مسابقات شرکت می‌کنم

جوان: حتماً سال گذشته شایستگی عضویت در تیم ملی بزرگسالان را نداشتم/ پرقدرت‌تر از قبل در مسابقات شرکت می‌کنم
دارنده مدال برنز امیدهای جهان تأکید کرد، با قدرت درمسابقات پیش رو شرکت می‌کند تا امکان همراهی تیم ملی در پیکارهای جهانی را به دست آورد.

احمد جوان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد اینکه امسال هم شرایط سنی حضور در رده سنی جوانان را دارد، اظهار داشت: هنوز می‌توانم در جوانان کشتی بگیرم، اما اولویتم عضویت در تیم ملی بزرگسالان است.

وی که چرخه ۲۰۲۳ بزرگسالان را با تغییر وزن آغاز کرد درباره اینکه چرا تصمیم به حضور در ۶۱ کیلوگرم مسابقات قهرمان کشوری گرفت، گفت: این تصمیم شخصی خودم بود. خواستم از جام تختی در ۵۷ کیلوگرم کشتی بگیرم. آنجا در مسابقات قهرمان کشوری هم سهمیه جام تختی را گرفتم و حالا دوباره به ۵۷ کیلوگرم برمی‌گردم.

جوان در پاسخ به این پرسش که به نظرش این تغییر وزن و بازگشت دوباره به ۵۷ کیلوگرم اشتباه نبوده است، تأکید کرد: نه، اینطور فکر نمی‌کنم. وزن بدنم ۶۱ کیلوست و حالا باز هم می‌توانم در ۵۷ کیلوگرم کشتی بگیرم. ان‌شاءالله که در جام تختی اول شوم.

وی با اشاره به اینکه همه مدعیان در این وزن جام تختی حضور دارند، یادآور شد: همه هستند و فکر می‌کنم هر کسی در جام تختی اول شود برای جهانی انتخاب خواهد شد. من همه تلاشم را می‌کنم که مثل سال گذشته قهرمان جام تختی شوم، حالا خدا هر چه بخواهد.

این کشتی‌گیر درباره اینکه در مشهد زیر نظر چه کسانی خودش را برای حضور در جام تختی آماده می‎‌کند، خاطر نشان کرد: زیر نظر مسلم نادری خادم، اسماعیل نجاتیان، جواد اسماعیلی و مرتضی علیزاده، ضمن اینکه قاسم فیلابی هم خیلی برایم زحمت کشیده است.

جوان که سال گذشته علیرضا سرلک را در فینال جام تختی شکست داد و همراه با این کشتی‌گیر به تورنمنت تونس رفت و با شکستی که آنجا تجربه کرد، پرونده حضورش در مسابقات جهانی بلگراد بسته شد، شکست در مسابقات جوانان جهان ۲۰۲۲ را ناشی از وضعیت روحی‌اش دانست و گفت: چون دوبنده تیم ملی بزرگسالان را از دست داده بودم، حال روحی خوبی نداشتم و آنجا در چند ثانیه باختم و سوم امیدهای جهان شدم. حتماً سال گذشته شایستگی عضویت در تیم ملی بزرگسالان را نداشتم، اما امسال ضعف‌هایم را برطرف خواهم کرد که پرقدرت‌تر از سال گذشته در مسابقات حاضر شوم.

برچسب ها :