کد خبر : 234
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 اردیبهشت 1402 - 12:55

رضایی: حضور در قهرمانی آسیا می‌توانست جهشی برایم باشد/ دنبال تغییر سبک کشتی‌ام نیستم

رضایی: حضور در قهرمانی آسیا می‌توانست جهشی برایم باشد/ دنبال تغییر سبک کشتی‌ام نیستم
دارنده مدال برنز وزن ۶۱ کیلوی کشتی آسیا می‌گوید به دنبال تغییر سبک کشتی خود نیست و فقط می‌خواهد ریسک مبارزه‌اش را کم کرده و کمتر امتیاز از دست دهد.

یاسین رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه باید در مسابقات جام تختی کشتی بگیرد، اظهار داشت: جام تختی سخت است و در وزن ۶۱ کیلوگرم قرار است همه حضور داشته باشند. آقای رضا اطری هم اینجا کشتی می‌گیرد و قطعاً شاهد کشتی‌های سختی خواهیم بود. من هم بعد از بازگشت از قزاقستان تمریناتم را ادامه دادم و به دنبال این هستم که مثل مسابقات قهرمان کشوری اخیر، یکی از خوب‌ها باشم.

 

وی که بعد از ستاره شدن در مسابقات کشوری، به یک تورنمنت بین‌المللی و سپس مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شد، در مورد اینکه حضور در این دو میدان برون مرزی چقدر به او کمک کرده، عنوان کرد: قهرمانی آسیا می‌توانست پله پیشرفتی برای من باشد. امیدوارم حضور در چنین مسابقاتی یک جهش در کشتی من ایجاد کند. در واقع حضور در رقابت‌های قاره‌ای و تورنمنت بین‌المللی کلاس کشتی را بالا می‌برد. باید ضعف‌هایم را از دو مسابقه‌ای که در آن محک خوردم، برطرف کنم.

رضایی که کشتی‌هایش افت و خیز زیادی دارد و در عین حال که امتیاز زیادی می‌گیرد، زیاد هم پوئن از دست می‌دهد، تصریح کرد: دارم روی این کار می‌کنم که ریسک کشتی‌ام را پایین بیاورم. باید فن‌ها را با جدیت بیشتری اجرا کنم، ضمن اینکه حریفان هم من را آنالیز می‌کنند و باید بتوانم با شرایط متفاوتی از این پس مقابل حریفان قرار بگیرم. البته اصلاً دنبال تغییر سبک کشتی‌ام نیستم، من فن زدن را دوست دارم و می‌خواهم همیشه هجومی کشتی بگیرم. در واقع باید ضمن حفظ این سبک هجومی، نقص‌هایم را از بین ببرم.

این کشتی‎‌گیر جوان که پیش از این هم سابقه مبارزه با رضا اطری را داشته، در مورد احتمال رویارویی‌اش با نایب قهرمان جهان در جام تختی گفت: قبلاً به او ۸-۶ باخته‌ام. البته قطعاً آمادگی اطری در لیگ، به اندازه‌ای که مسابقات انتخابی شرکت می‌کند، نبود. آقا رضا (اطری) کشتی‌گیری فنی است و تجربه حضور در المپیک و چندین جهانی را دارد. نایب قهرمان جهان شده و خیلی حریف خوبی است، اما کشتی رو ندارد و من باید رو به جلو حرکت کنم.

برچسب ها :

ناموجود