کد خبر : 264
تاریخ انتشار : سه شنبه 12 اردیبهشت 1402 - 8:07

مخالفت فدراسیون کشتی با اردوی مشترک خارجی برای بزرگسالان/ امیدهای فرنگی به مجارستان می‌روند

مخالفت فدراسیون کشتی با اردوی مشترک خارجی برای بزرگسالان/ امیدهای فرنگی به مجارستان می‌روند
فدراسیون کشتی باوجود پیشنهاد عضو هیئت رئیسه اتحادیه جهانی برای برگزاری اردوی مشترک پیش از جهانی بلگراد، با اعزام تیم‌های ملی بزرگسالان به این سفر مخالف است و امیدها را عازم مجارستان خواهد کرد.

مسابقات جهانی ۲۰۲۳ طی روزهای ۲۵ شهریور تا ۲ مهر در بلگراد برگزار خواهد شد، تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی ایران که سال گذشته در بلگراد عناوین دومی و چهارمی جهان را به خود اختصاص دادند این روزها در تدارک حضور پرقدرت در جهانی پیشِ‌رو هستند.

پیتر باچا رئیس فدراسیون کشتی مجارستان که اخیراً سفری به ایران داشت، در دیدار با علیرضا دبیر از تیم‌های ملی بزرگسالان ایران دعوت کرد که ۱۵ روز پیش از آغاز مسابقات جهانی بلگراد، اردوی مشترکی با تیم‌های ملی این کشور داشته باشند و از بوداپست راهی بلگراد شوند اما فدراسیون کشتی مخالف اعزام تیم‌های بزرگسالانش به اردوی مشترک است و اعتقادش بر این است که به‌خاطر بحث تغذیه، آب‌وهوا و آمادگی جسمانی، بهتر است که این تیم‌ها تمرینات‌شان را در کمپ تیم‌های ملی دنبال کنند و سپس عازم مسابقات جهانی شوند.

بنابراین به عضو هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی اعلام شد که به‌جای تیم‌های بزرگسالان، تیم امید کشتی فرنگی ایران در تورنمنت رنکینگ‌دار مجارستان که ۲۲ تا ۲۵ تیر ماه در بوداپست برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد و پیش از آن نیز اردویی ۱۵روزه مشترک با مجارها خواهد داشت.

تیم ملی امید نیز یک ماه بعد از مسابقات جهانی بلگراد، عازم رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود