ملاقاسمی: توجه به قهرمانان المپیک نباید کمتر از توجه به فوتبالیست‌ها باشد

ملاقاسمی: توجه به قهرمانان المپیک نباید کمتر از توجه به فوتبالیست‌ها باشدتاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1396 - 19:29
علیرضا ده بزرگی علیرضا ده بزرگی
مشاهده پروفایل
51 مشاهده
پیشکسوت کشتی ایران معتقد است توجه مسئولان به رشته های مهم و مدال آور در بازیهای المپیک نباید کمتر از رشته ای مانند فوتبال باشد.

حسین ملاقاسمی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: هر وقت در ورزش کشور افتخاری به دست بیاید به سهم خودم احساس غرور می کنم و این موضوع در صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی نیز حکمفرما بود اما در هر حال انتظارم از مسئولان عدالت محوری در این زمینه است. نگاه مسئولان به ورزشکاران باید به گونه ای باشد که باعث دلسردی سایر قهرمانان نشوند و نباید شرایط طوری رقم بخورد که پول هنگفتی خرج یک رشته شود و توجهات به آن سو باشد اما رشته‌هایی مانند کشتی که در المپیک ها باید برای ورزش ایران آبروداری کنند، به حق واقعی خود نرسند.
سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: قبول دارم که فوتبال علاقمندان بسیاری دارد و باید به آن توجه کرد اما کشتی هم پرافتخارترین ورزش کشور ماست که مردم همواره به دیده احترام به آن نگریسته اند. شاید دوستان الان از دیدارهای متعدد رییس جمهور با ورزشکاران رشته های مختلف بگویند اما جامعه کشتی و رشته های پرافتخاری همچون وزنه برداری و یا تکواندو این حق را دارند که بتوانند به صورت خصوصی با رییس دولت خود دیدار کنند؛ مانند اتفاقی که ۴۸ ساعت پس از صعود فوتبال به جام جهانی افتاد. من ارادت خاصی به دکتر روحانی رییس جمهور محترم بعنوان منتخب عزیز مردم دارم و انتظار جامعه کشتی این است که توجه ویژه ای به رشته کشتی بعنوان پرافتخارترین ورزش کشور در رویدادهای مهمی همچون المپیک داشته باشند.
وی همچنین گفت: در کشورهای همسایه ما مثل ترکیه و آذربایجان روسای جمهور اهمیت کسب مدال و به ویژه مدال طلا در المپیک را می دانند و به همین دلیل اهمیت ویژه ای به این ورزش ها می دهند. ما که در کشتی دنیا رقبای قدرتمندی همچون روسیه، آذربایجان، آمریکا و ترکیه را داریم از رییس جمهور انتظار داریم به ورزش‌های مدال آور در المپیک که با بودجه محدود افتخارات متعدد کسب می کنند نیز توجه کنند و فکر نمی‌کنم ملاقات خصوصی با قهرمانان کشتی یا مدال آوران المپیک انتظار زیادی باشد.

ملاقاسمی در پایان به قهرمانی مقتدرانه کشتی فرنگی جوانان ایران در آسیا اشاره کرد و گفت: جوانگرایی در کادر فنی مربیان کشتی فرنگی نتایج خوبی را در پی داشته و باید به مربیان جوان و البته کار بلد خود اعتماد کنیم تا موفقیت های مورد انتظار را بدست آوریم. البته هر جایی هم اشکالی باشد به آنها می‌گوییم چون هدف ما کمک کردن است.

برچسب ها :