روایت تاماش لورینچ از رقابت با محمدعلی گرایی و کباب بره

روایت تاماش لورینچ از رقابت با محمدعلی گرایی و کباب برهتاریخ انتشار : شنبه 31 اردیبهشت 1401 - 17:12
علیرضا ده بزرگی علیرضا ده بزرگی
مشاهده پروفایل
186 مشاهده
قهرمان کشتی فرنگی جهان و المپیک تاکید کرد که محمدعلی گرایی سخت‌ترین حریف ایرانی‌اش بوده که در این سال‌ها با او کشتی گرفته است.

تاماش لورینچ که همراه تیم کشتی مجارستان به ایران آمده بود، در مورد تداوم دوره قهرمانی‌اش عنوان کرد: نمی‌شود از قبل برای دوره قهرمانی نسخه نوشت. اگر بخواهم از نسخه راهم بگویم، تلاش و استمرار در آن خیلی نقش داشت. اینکه قهرمان المپیک شوی، نیاز به تلاش زیادی دارد.

وی در مورد رویارویی‌اش با قهرمانان ایرانی تصریح کرد: موفق شدم با خیلی از کشتی‌گیران ایرانی در این سال‌ها کشتی بگیرم و به این افتخار می‌کنم. ما با هم از رده سنی جوانان در مسابقات قهرمانی جهان، المپیک و رقابت‌های بین‌المللی مسابقه داشتیم. برخی از آنها را بردم اما چند بار هم باختم. در این ۲۰ سال، سخت‌ترین مسابقه من با محمدعلی گرایی بود.

وی همچنین ادامه داد: سال ۲۰۰۵ که حمید سوریان اولین مدال طلای جهانش را گرفت، دوست داشتم او را ببینم اما باختم. خیلی دوست داشتم با تمام قهرمانان المپیک شما عکس دسته جمعی بگیرم، اما فقط توانستم با امید نوروزی عکس بگیرم.

حریف محمدعلی گرایی در المپیک توکیو همچنین با اشاره به میهمان‌نوازی ایرانی‌ها در مدت حضورش در کشورمان عنوان کرد: در مجارستان گوشت بره کم است و قیمتش بالاست اما در ایران هر جا دعوت شدیم، جلوی ما کباب بره گذاشتند و این غذای خوشمزه‌ای است. پسته ایران هم که معروف است و در مدت حضورم در اینجا زیاد خوردم.

لورینچ در خاتمه گفت: در مدت حضورمان در ایران چنان از ما پذیرایی شد که دوست دارم باز هم بیایم. اصل هدف ما ایجاد آکادمی کشتی ایران و مجارستان بود و امیدوار هستیم که سالی یکی دو بار برای همکاری در زمینه کشتی با هم در رفت و آمد باشیم.