تقسیم بورسیه IOC بین ۴ کشتی‌گیر

تقسیم بورسیه IOC بین ۴ کشتی‌گیرتاریخ انتشار : یکشنبه 1 خرداد 1401 - 12:01
علیرضا ده بزرگی علیرضا ده بزرگی
مشاهده پروفایل
86 مشاهده
درحالیکه کمیته ملی المپیک نام دو کشتی‌گیر را برای دریافت بورسیه تا المپیک ۲۰۲۴ تعیین کرده، فدراسیون کشتی این بورسیه را بین ۴ قهرمان تقسیم خواهد کرد.

کمیته ملی المپیک ایران از آذر ماه سال گذشته نام ۱۵ ورزشکار را برای دریافت بورسیه به کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) اعلام کرد. محمدرضا گرایی و امیرحسین زارع در کشتی، جواد فروغی و فاطمه کرم‌زاده در تیراندازی، سمیه یزدانی در دوچرخه‌سواری، نازنین ملایی در قایقرانی، دانیان شه‌بخش در بوکس، رضا علیپور در صخره‌نوردی، الهام حسینی و علی داودی در وزنه‌برداری، علی پاکدامن در شمشیربازی و ریحانه مبینی در دوومیدانی، مهلا مومن‌زاده در تکواندو، مهرشاد افقری در شنا و احمد کهنی در ژیمناستیک این ۱۵ ورزشکاری هستند که نام‌شان از سوی IOC برای دریافت ماهیانه ۵۰۰ دلار تایید شد.

باوجودی که نام دو کشتی‌گیر در لیست دریافت بورسیه کمیته بین‌المللی المپیک دیده می‏شود، فدراسیون کشتی تصمیم دارد که این بورسیه را بین ۴ کشتی‌گیر که از شانس کسب مدال در المپیک ۲۰۲۴ پاریس برخوردارند، تقسیم کند.

به این ترتیب علاوه بر محمدرضا گرایی که نشان طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو و طلای جهان را در سال گذشته به دست آورد، محمدهادی ساروی دارنده مدال برنز المپیک توکیو در رشته فرنگی و همچنین در رشته آزاد علاوه بر امیرحسین زارع دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۲۰ و قهرمان مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسلو، نام حسن یزدانی دارنده دو مدال طلا و نقره المپیک و قهرمان جهان نیز در این لیست گنجانده شده است.

هر ۴ کشتی‌گیر از امیدهای کشتی ایران در المپیک پیش رو محسوب می‌شوند.

برچسب ها :

ناموجود