سوریان: ملی‌پوشان برای افزایش رنکینگ به قزاقستان می‌روند

سوریان: ملی‌پوشان برای افزایش رنکینگ به قزاقستان می‌روندتاریخ انتشار : پنجشنبه 5 خرداد 1401 - 9:49
علیرضا ده بزرگی علیرضا ده بزرگی
مشاهده پروفایل
133 مشاهده
نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: ملی‌پوشان برای افزایش رنکینگ خود، در رقابت‌های بین‌المللی قزاقستان شرکت خواهند کرد. به طور قطع این حضور در سیدبندی آنان در مسابقات مهم تاثیرگذار است.

حمید سوریان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا، اظهار داشت: حضور ملی‌پوشان در تورنمنت‌ها با تصمیم کادر فنی صورت می‌گیرد. به طور قطع اعزام نفرات بیشتری در دستور کار است چرا که ارتقای جایگاه می‌تواند در ارتقای آنان در سیدبندی تاثیرگذار باشد.

وی بیان کرد: حضور در تورنمنت‌های دیگر نیز با تصمیم کادر فنی است که پس از قزاقستان مقصد بعدی مشخص خواهد شد.

دارنده ۷ مدال طلای جهان و المپیک در خصوص آخرین وضعیت مصدومیت محمدعلی گرایی و امیرحسین زارع، اظهار داشت: با توجه به آسیب‌دیدگی، این ۲ ملی‌پوش به تورنمنت قزاقستان نمی‌رسند. زارع تمرینات خود را آغاز کرده است. به طور قطع دنیای قهرمانی مشکلات، سختی‌ها و مصدومیت‌های خاص خودش را دارد که کادر فنی و پزشکی تلاش بسزایی برای آماده‌سازی ملی‌پوشان دارند.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی رنکینگ اتحادیه جهانی جام بولات تورلیخانوف روزهای ۱۲ تا ۱۵ خردادماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

حضور رحمان عموزاد خلیلی، یونس امامی، حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور و امیرحسین فیروزپور از تیم ملی کشتی آزاد به قزاقستان قطعی است. البته امیرحسین زارع نیز قرار بود به این رقابت‌ها اعزام شود که به دلیل مصدومیت این مسابقات را از دست داد.

محمدرضا گرایی، میثم دلیخانی، محمدرضا مختاری، علیرضا نجاتی، پژمان پشتام، مهدی فلاح، رامین طاهری و علی شریفی نیز دیگر نمایندگان ایران در این پیکارها خواهند بود.

برچسب ها :