گزارش اتحادیه جهانی از تورنمنت قزاقستان| سرشاخ شدن سنگین‌وزن‌های ایرانی و رقابت مرد یخی در وزنی بالاتر

گزارش اتحادیه جهانی از تورنمنت قزاقستان| سرشاخ شدن سنگین‌وزن‌های ایرانی و رقابت مرد یخی در وزنی بالاترتاریخ انتشار : پنجشنبه 5 خرداد 1401 - 10:29
علیرضا ده بزرگی علیرضا ده بزرگی
مشاهده پروفایل
485 مشاهده
اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قزاقستان و تیم ایران در این رقابت‌ها اشاره کرده است.

مسابقات کشتی بین المللی رنکینگ دار قزاقستان قرار است روزهای ۱۲ تا ۱۵ خرداد به میزبانی آلماتی برگزار شود که ورزشکارانی از آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا در این رقابت ها حضور خواهند داشت. ۲۷۵ کشتی گیر از ۱۵ کشور در این مسابقات روی تشک می روند.

اتحادیه جهانی کشتی در این باره نوشت: در بخش آزاد بزرگترین تیم برای ایران است که با حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زارع در مسابقات شرکت می کند. امیرحسین فیروزپور قهرمان آسیا و جوانان جهان نیز در این رویداد از ۹۲ کیلو به ۹۷ کیلو خواهد رفت. یزدانی دارنده مدال طلای المپیک ریو و نایب قهرمان المپیک توکیو برای اولین بار پس از پیروزی احساسی مقابل دیوید تیلور رقیب همیشگی خود که منجر به کسب سومین عنوان قهرمانی جهان شد، به روی تشک بازخواهد گشت.

 

 

در ادامه گزارش اتحادیه جهانی کشتی به حضور قاسم پور و زارع نیز اشاره شده که آمده است: قاسم پور در رنک اول وزن ۹۲ کیلو قرار دارد اما در این تورنمنت ورزشکاران دیگری به دنبال توقف امیدهای او هستند که می توان به ارگیلوخ داگوادورج از مغولستان، ویکی چاهار از هند و ادیلت داولوبایف از قزاقستان اشاره کرد. برخلاف شایعات رسانه های اجتماعی مبنی بر انصراف زارع از مسابقات به دلیل مصدومیت، او همچنان برای مسابقات ثبت نام کرده است.

دیگر تیم شرکت کننده که ورزشکاران سرشناس به مسابقات می آورد هند است. این تیم راوی کومار و باجرانگ پونیا دارندگان مدال المپیک و دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان را در اختیار خواهد داشت.

در کشتی فرنگی، محمدرضا گرایی معروف به مرد یخی در این رقابت ها شرکت می کند. او از سال ۲۰۱۹ تاکنون شکست نخورده و طلای المپیک، جهان، آسیا و زیر ۲۳ سال را در کارنامه دارد. گرایی در وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی می گیرد که ۵ کیلو بیشتر از وزن ۶۷ کیلوگرم المپیکی اوست. میثم دلخانی یکی دیگر از قهرمانان جهان از ایران است که با در وزن ۶۳ کیلوگرم طلای جهان را به دست آورد اما در وزن ۶۷ کیلوگرم جایگزین گرایی خواهد شد

 

در ۱۳۰ کیلوگرم، یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک و رنکینگ برتر از گرجستان پیشتاز است اما علی اکبر یوسفی کشتی گیر شماره ۵ جهان از ایران با فاصله کمی پشت سر اوست.

امین میرزازاده نماینده ایران در بازی‌های المپیک توکیو به دنبال این خواهد بود که جایگاه اصلی خود را از یوسفی که پس از مثبت شدن تست کووید ۱۹ میرزازاده در مسابقات قهرمانی جهان به ترکیب ایران در مسابقات اضافه شد شد، به دست آورد. پیش از مسابقات جهانی اسلو، میرزازاده با پیروزی در فینال مسابقات لهستان مقابل یوسفی سهمیه المپیک توکیو را گرفت.