احتمال برگزاری کشتی آزاد جام تختی با ۳ تیم خارجی

احتمال برگزاری کشتی آزاد جام تختی با ۳ تیم خارجیتاریخ انتشار : دوشنبه 9 خرداد 1401 - 13:08
علیرضا ده بزرگی علیرضا ده بزرگی
مشاهده پروفایل
81 مشاهده
علاوه بر ارمنستان ظاهرا دو تیم خارجی دیگر قرار است در رقابت‌های جام تختی که سومین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نیز محسوب می‌شود، شرکت کنند.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، بعد از آنکه پرونده رقابت‌های داخلی کشتی فرنگی با برگزاری سومین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی (جام تختی) طی روزهای ۴ تا ۶ اسفند ماه در اهواز بسته شد، چرخه انتخابی کشتی آزاد برای سال ۲۰۲۲ نیز با برگزاری جام تختی در روزهای ۱۹ و ۲۰ خرداد در تنکابن پیگیری خواهد شد.

غیر از حسن یزدانی، کامران قاسم‌پور و امیرحسین زارع سه طلایی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی ۲۰۲۱، رحمان عموزاد، یونس امامی، علی سوادکوهی، امیرحسین فیروزپور، محمدحسین محمدیان و یدالله محبی شش طلایی کشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا از شرکت در جام تختی معاف هستند و سایر مدعیان باید در این رقابت‌ها کشتی بگیرند.

براساس این گزارش، جام تختی یکی از مراحل مهم چرخه انتخابی تیم ملی است که بعد از آن تکلیف خیلی از اوزان مشخص خواهد شد. علاوه بر رقابت سنگین در اوزان دهگانه بین مدعیان داخلی، قرار است چند کشور خارجی نیز در این رقابت‌ها شرکت کنند.

تا امروز حضور تیم کشتی آزاد ارمنستان در جام تختی قطعی شده است و احتمال حضور دو تیم اتریش و آذربایجان نیز در رقابت‌ها وجود دارد.

نام جام تختی در تقویم اتحادیه جهانی نیست و نزدیک به این رقابت‌ها، تورنمنت رنکینگ‌دار قزاقستان نیز در آلماتی برگزار خواهد شد که هر دو تیم منتخب کشتی آزاد و فرنگی ایران در آن شرکت خواهند کرد.