یوسفی برای صدرنشینی چند امتیاز می‌خواهد؟

رقابت سخت فرنگی‌کاران سنگین‌وزن در قزاقستان

رقابت سخت فرنگی‌کاران سنگین‌وزن در قزاقستانتاریخ انتشار : سه شنبه 10 خرداد 1401 - 11:26
علیرضا ده بزرگی علیرضا ده بزرگی
مشاهده پروفایل
538 مشاهده
اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به رقابت سنگین‌وزن‌های فرنگی در مسابقات قزاقستان پرداخت.

به نقل از خبرگزاری فارس، مسابقات کشتی آزاد و فرنگی رنکینگ‌دار قرار است روزهای ۱۲ تا ۱۵ خرداد در آلماتی قزاقستان برگزار شود. اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی با توجه به حضور قهرمانان جهان و المپیک در این مسابقات نوشت:

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی ۱۰ ورزشکار از جمله دارنده مدال نقره المپیک، قهرمان بزرگسال جهان، دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان، برنده مسابقات قهرمانی آسیا و ۵ نفر از مسابقات قهرمانی آسیا و ۲۰ نفر برتر رنکینگ جهان حضور دارند.

وزنی که باید مسابقه آن را در آلماتی دید ۱۳۰ کیلوگرم و رقابت یاکوبی کاجایا از گرجستان و نفر برتر این وزن است اما ایران هم ۲ فرنگی‌کار جوان را به این مسابقات آورده که برای کسب جایگاه ویژه و دوبنده ملی برای شرکت در مسابقات جهانی بلگراد رقابت می‌کنند.

کاجایا برای دومین بار در رویداد رنکینگ‌دار شرکت می‌کند. نفر اول جهان در تلاش است بتواند سید یک مسابقات جهانی صربستان را کسب کند. قهرمانی در قزاقستان به این کشتی‌گیر ۸ هزار امتیاز خواهد دارد و مجموع امتیازات او را به ۸۴ هزار و ۲۰۰ خواهد رساند.

با توجه به غیبت کشتی‌گیران رنک ۲ تا ۴ جهان، علی‌اکبر یوسفی می‌تواند تنها کشتی‌گیری باشد که حریف گرجی را متوقف کند. یوسفی قهرمان وزن ۱۳۰ کیلوگرم جهان است که در رده پنجم جهان قرار دارد و برای قرار گرفتن در سید یک مسابقات جهانی سال آینده به ۳۱ هزار و ۳۰۰ امتیاز نیاز دارد.احتمال وقوع این سناریو بسیار کم است اما در صورتی که کاجایا از رقابت‌های رنکینگ‌دار کنار برود و نتواند امتیازات لازم را کسب کند در این صورت سنگین‌وزن ایرانی می‌تواند به این جایگاه برسد.

امین میرزازاده دیگر سنگین‌وزن ایران در مسابقات آلماتی است. وی و یوسفی آخرین بار برای کسب سهمیه المپیک در مسابقات اوپن لهستان مقابل هم قرار گرفتند که میرزازاده با برتری صاحب دوبنده ملی شد، اما ۲ ماه بعد او به دلیل مثبت شدن تست کرونایش مسابقات جهانی ۲۰۲۱ را از دست داد که با غیبت وی، یوسفی شانس حضور در این رقابت‌ها را پیدا کرد و به مدال طلا رسید.

در مسابقات رنکینگ‌دار قزاقستان ۱۰ کشتی‌گیر در وزن ۱۳۰ کیلوگرم روی تشک می‌روند که علاوه بر اسامی ذکر شده می‌توان به حضور عثمان ییلدیمیر رنک ۷ جهان از ترکیه اشاره کرد.