کشتی آزاد جام تورلیخانوف قزاقستان

کسب ۴۲ امتیاز مثبت بدون دادن حتی یک امتیاز توسط کامران قاسم پور

کسب ۴۲ امتیاز مثبت بدون دادن حتی یک امتیاز توسط کامران قاسم پورتاریخ انتشار : سه شنبه 17 خرداد 1401 - 12:08
علیرضا ده بزرگی علیرضا ده بزرگی
مشاهده پروفایل
315 مشاهده

فدراسیون کشتی

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تورلیخانوف قزاقستان در حالی روزهای 14 و 15 خردادماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد که یک رکورد از سوی کامران قاسم پور نماینده کشورمان در نتایج بدست آمده زده شد.
در وزن ۹۲ کیلوگرم که با حضور ۶ کشتی گیر در دو گروه ۳ نفره و به صورت دوره ای برگزار شد، کامران قاسم پور در کشتی اول با نتیجه ۱۰ بر صفر ویکی از هند را مغلوب کرد وی در دومین دیدار خود با نتیجه ۱۰ بر صفر و ضربه فنی اسلام بک الیاس اف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قاسم پور در این مرحله مقابل عبدی مناف بایگنجیف از قزاقستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی مقابل آدلیت داولومبایف از قزاقستان نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.
کسب ۴۲ امتیاز مثبت بدون دادن حتی یک امتیاز به حریفان و همچنین کسب ۱۷ امتیاز فنی به دلیل ۳ برد با امتیاز عالی و یک برد با امتیاز ضربه فنی، یک رکورد تاریخی از سوی نماینده کشورمان در بین ۷۸ شرکت کننده در این مسابقات بود.
قاسم پور در حالی این ۴ مبارزه را به پایان برد که در مبارزه نخست در مدت زمان ۲ دقیقه ۴ ثانیه، در مبارزه دوم در مدت زمان ۲ دقیقه ۲۴ ثانیه، در مبارزه سوم در مدت زمان ۱ دقیقه ۵۸ ثانیه و در دیدار فینال نیز در مدت زمان ۳ دقیقه ۵۲ ثانیه مقابل حریفان به برتری دست یافت که ۳ پیروزی قاسم پور در تایم نخست مسابقات رقم خورد و یک پیروزی نیز قبل از اتمام مسابقات و در نهایت نماینده شایسته کشورمان توانست تمامی حریفان خود را قبل از وقت قانونی از پیش رو بردارد.
باید دید اتحادیه جهانی در مسابقات آتی چه لقبی را به قاسم پور به دلیل پیروزی های پیش از وقت قانونی و قاطع خواهد داد.