امینی: چرخه، دوپینگ کشتی‌گیران بود/ آذرپیرا زنگ خطری برای ۹۷ کیلوها است

امینی: چرخه، دوپینگ کشتی‌گیران بود/ آذرپیرا زنگ خطری برای ۹۷ کیلوها استتاریخ انتشار : سه شنبه 24 خرداد 1401 - 12:06
علیرضا ده بزرگی علیرضا ده بزرگی
مشاهده پروفایل
268 مشاهده

خبرگزاری تسنیم

مربی تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به انگیزه بالای مدعیان و عملکرد درخشان جوانان در جام تختی تاکید کرد که چرخه باعث دوپینگ روحی کشتی‌گیران شده است.

احسان امینی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به کیفیت بالای مسابقات جام تختی اظهار داشت: مسابقات خیلی عالی بود، همه امید و انگیزه داشتند. یک موضوعی که خیلی جلب توجه می‌کرد امیدواری همه کشتی‌گیران نسبت به چرخه بود. جوان و باتجربه آمده بودند که با تمام وجود کشتی بگیرند و می‌دانستند مسیر برای همه آنها باز و شفاف است که چطور می‌توانند به دوبنده تیم ملی برسند.

وی ادامه داد: قبلا یکی نمی‌آمد، یک نفر خودش را به مصدومیت می‌زد اما این بار این داستان‌ها را نداشتیم. درواقع این چرخه یک دوپینگ برای کشتی‌گیران بود و همه بیشتر از خودشان کشتی گرفتند.

این مربی کرمانشاهی با تاکید بر عملکرد خوب جوانان در جام تختی تصریح کرد: این مسابقات نشان داد که جوانان خیلی به بزرگسالان نزدیک شده و حتی برخی رد شده‌اند. احمد جوان که به واقع پدیده مسابقات بود، یا امیررضا معصومی. این نتایج نشان داد که اوضاع تیم ملی ما خیلی خوب است. اکنون در ۱۲۵ کیلوگرم در کنار امیرحسین زارع ۲۱ ساله، امیررضا معصومی را هم داریم که ۱۸ ساله است و یدالله محبی هم در این وزن قهرمان آسیا شده و امین طاهری را هم داریم. همین مهدی هاشمی هم کشتی‌های خوبی اینجا گرفت. یا امیرعلی آذرپیرا که من خیلی از کشتی‌هایش خوشم آمد. او یک زنگ خطر جدی برای ۹۷ کیلوهاست و نشان داد به سطح بزرگسالان خیلی نزدیک شده است. ما در این وزن محمدحسین محمدیان و مجتبی گلیج را هم داریم. مطمئن باشید که در مسابقه بعدی از اینجا هم بهتر کشتی خواهد گرفت. در این وزن ما علی شعبانی را هم داریم که حالا امسال بیرون از چرخه ماند.

امینی در خصوص وزن ۷۴ کیلوگرم تاکید کرد: محمدصادق فیروزپور اول شد اما انتظار از او بیشتر است. او سال گذشته هم قهرمان جام تختی شد، یونس امامی نفر اول این وزن ماست و محمدصادق هم باید اختلافش را با بقیه از این بیشتر کند. انتظار داشتیم با قاطعیت بیشتری قهرمان شود، هرچند حامد رشدیی هم خیلی خوب کشتی گرفت.

وی افزود: جوانان همه عالی بودند. مهدی حاجیلوئیان که امسال در رده جوانان هست هم عالی کشتی گرفت. مسابقات خوب برگزار شد و اصلا قابل پیش بینی نبود. کسی فکر نمی‌کرد نفراتی چون احمد جوان، مهدی حاجیلوئیان و امیررضا معصومی اول شوند و این نشان دهنده روزهای خوب کشتی است. ما در چند وزن کشتی‌گیران بسیار خوب و نزدیک به هم داریم که هر کدام‌شان را به قهرمانی آسیا ببریم که قهرمان خواهند شد و در شانس مدال جهانی را هم دارند. خوب است که در هر وزن ۴-۵ تا مهره خوب داریم و کادرفنی سعی می‌کند از همه آنها استفاده کند. در واقع دوست داریم مسابقات را بین همه مدعیان تقسیم کنیم و مثل گذشته نباشد که یک نفر همه مسابقات را برود و ۶-۷ سال از آنها کار بکشیم و وقتی که از تیم ملی رفتند در آن وزن مهره دیگری نداشته باشیم.